Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Jednym z profili działalności Centrum Zdrowia i Urody są zabiegi z zakresu podologii. PODOME jest to gabinet, który zajmuje się specjalistyczną pielęgnacją stóp. Gwarancją zadowolenia jest wiedza i lata doświadczeń oraz indywidualne podejście do każdego z Państwa. Proponujemy Państwu zabiegi pielęgnacji stóp zarówno dla kobiet i mężczyzn u osób zdrowych jak i na stopach problematycznych(stopa cukrzycowa, infekcja grzybicza, wirusowa), u kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych. Narzędzia sterylizowane są w autoklawie medycznym dając pewność, że możecie czuć się tu bezpieczni.

Zakres usług:

  • ZABIEG PODSTAWOWY (pedicure kosmetyczny ) – Nie dbamy tylko o stopy, które posiadają problemy do wyleczenia. Pedicure kosmetyczny pozwala nam uniknąć ich w przyszłości. Po zapoznaniu się ze stanem stóp proponujemy najkorzystniejsze rozwiązanie. Zabieg przeprowadzamy z zachowaniem sterylności i bezpieczeństwa. Przy pomocy frezarki usuwamy zrogowaciały naskórek, wygładzamy płytki paznokciowe i całą powierzchnię stóp. Nowoczesne frezy pozwalają nam na precyzyjne usunięcie zmian na skórze i paznokciach. Klient informowany jest o sposobach pielęgnacji stóp w domu.
  • ZABIEG PODOLOGICZNY – Zapewniamy skuteczną pomoc osobom cierpiącym na schorzenia i choroby stóp. Nowoczesny sprzęt oraz środki i materiały opatrunkowe pozwalają na likwidację nawet głębokich pęknięć, wrastających paznokci, grzybicy płytek, zgrubiałych paznokci oraz usuwanie modzeli i nagniotków. Zajmujemy się również rekonstrukcją paznokci oraz odciążamy miejsca bolesne (ortezy indywidualne). Profilaktyczne zabiegi podologiczne zalecane są szczególnie osobom chorującym na cukrzyc (profilaktyka stopy cukrzycowej). Pozwalają one uchronić się przez amputacją i innymi przykrymi konsekwencjami zespołu stopy cukrzycowej.
  • KOREKTA WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI – również w stanach zapalnych wałów paznokciowych ( ból, obrzęk, zaczerwienienie, wysięk ropny, tkanka ziarninowa).
  • ZAKŁADANIE KLAMER KORYGUJACYCH WZROST PAZNOKCIA (ORTONYKSJA) – drutowych COMBIPED, 3TO) oraz klamer plastikowych typu PODOFIX, Herbitas.
  • REKONSTRUKCJA PAZNOKCI uszkodzonych w wyniku urazu, zakażeń grzybiczych oraz łuszczycy, odbudowa zniszczonej lub wymodelowanie brakującej płytki paznokciowej przy użyciu masy lub żelu do rekonstrukcji paznokci.
  • USUWANIE ZROGOWACEŃ (hiperkeratozy) – modzeli, nagniotków, odcisków, rozpadlin(pęknięć) na piętach.
  • BRODAWKI (KURZAJKI) powstają na skutek słabego układu odpornościowego człowieka i są efektem działania wirusa (HPV). Kurzajki / brodawki najczęściej nabywają osoby z nadmierną potliwością stóp oraz ludzie często mający kontakt z takimi miejscami jak baseny, sauny, siłownie, sale gimnastyczne, czy piaskownice, które są miejscem zakażeń. Dotyczy to zarówno dzieci, młodzieży jak i osób w starszym wieku. Brodawki na stopach należy usuwać bo dość szybko się rozprzestrzeniają, są zakaźne i mogą ulegać stanom zapalnym. Poza tym mogą dawać uczucie dyskomfortu podczas chodzenia. Rzadko jest to schorzenie bolesne, chyba że brodawka jest „umięśniona” – wtedy jest bolesna. Leczenie kurzajek / brodawek jest długotrwałe.
  • BADANIE MYKOLOGICZNE (pobieranie próbek do badania na obecność grzybów ). Jest to problem z którym nie sposób poradzić sobie samemu, niezbędne jest pobranie materiału do badania na obecność grzybni, wyczyszczenie paznokcia, a także rekonstrukcja płytki paznokciowej. Rozpoczęcie leczenia bez potwierdzenia mikologicznego jest najczęstszą przyczyną niepowodzeń terapeutycznych i narażeniem pacjenta na zbędne wydatki związane z zakupem drogich leków. Badanie mikologiczne polega na wykrywaniu i różnicowaniu grzyba w podejrzanej o grzybicę zmianie chorobowej.
  • SPRZEDAJEMY GOTOWE ORTEZY I ODCIĄŻENIA oraz wykonujemy ortezy indywidualne. Ortezy zapewniają szybką ulgę i ochronę. Są również wygodne i łatwe w użytkowaniu, można je myć. Do tego nie wydzielają zapachu i są hipoalergiczne.